Світ вступає у століття людини. Більше, ніж будь – коли, ми зобов’язані думати зараз про те, що ми вкладаємо в душу людини.

В. Сухомлинський

Цікаві завдання для дітей




Інтерактивні вправи з математики 
                     Інтерактивні вправи з української мови





Речення для запам'ятовування глухих приголосних: Феся хоче цю пташку. 
Для запам'ятовування сонорних: Ми винили рій.
Для запам'ятовування дзвінких: Буде гоже Ґедзю у джаз.

Інтерактивні вправи з природознавства













Повторюємо гірські породи


  •  Багато хто вважає, що крейда звичайна гірська порода, розсипчаста, забруднюються і не розчинна у воді. У хімічний склад якої входить карбонат кальцію і невелику кількість карбонату магнію. Але це з однієї точки зору. 
  •      Але ви знаєте! Виявляється, що крейда була раніше твариною. В океані існують різні дрібні тварини і рослини. Ось таким і є одноклітинне істота, яке ще називають «форамініфери», у якого панцир складається з вапна. Коли «форамініфери» вмирає, то її панцир опускається на дно океанів. Утворюється товстий шар панцирів, з яких після утворюються форамініферові вапняки, які стають м’якими, а ми їх вже називаємо крейдою. Карбонатна частина крейди в основному складається з трьох груп: порошкового кальциту, кристаликів кальцію, органічних залишків (рослинних і тваринних). 
        У деяких районах крейда залягає недалеко від моря, це говорить про те, що там теж була раніше вода. Самий якісний природна крейда добувають в Англії. У Росії найбільші місцезнаходження крейди залягають в Білгородській області. 
        Він практично не морозостійкий, так як якщо його заморозити і розморозити, він розпадається на шматочки. Але це говорить лише про його позитивні якості. При зволоженні міцність його знижується, але якщо вологість досягає до 20%, то збільшується його пластичність, що іноді ускладнюють його видобуток, так як він липне до ковшів. 
        Ось вже багато років людина не обходиться без крейди і використовує його в своїх цілях. 
        1. Ми знаємо, що жодна школа не обходиться без крейди, який з успіхом застосовується для письма на великих шкільних дошках. 
        2. У медицині крейда, застосовують при нестачі кальцію, як добавку до їжі. При його вживанні він чудово впливає на зміцнення нігтів, зубів і кісток. 
        3. У цукровій промисловості його використовують для очищення бурякового соку. 
        4. У скляної промисловості крейда використовують в якості одного з компонентів шихти при варінні скла, крейда так само використовують для виробництва сірників. 
        5. У поліграфії він є необхідним компонентом крейдованого паперу, для друку ілюстрованих видань. 
       6. У гумовій промисловості він займає перше місце, так як він прискорює процес вулканізації гуми. 
       7. У паперовій промисловості його використовують як наповнювач. 
       8. У тваринницькій галузі його широко застосовують для підгодівлі і для виготовлення комбікорму для тварин. 
       9. А так же крейда прекрасно застосовується для фарбування парканів, бордюрів, стін, для захисту стовбурів дерев від сонячних опіків, для побілки стелі. У народі ми називаємо його вапно, яку ми гасимо водою, а після застосовуємо. 
        Хто б міг подумати, що крейда, який лежить на шкільній дошці і яким малюють наші діти на асфальті, має таке цікаве походження і так широко застосовується в різних галузях.

Немає коментарів:

Дописати коментар